Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax

8.1 Sprawdź wiedzę

1.

d. Marketing różnorodności obejmuje identyfikację różnych podsegmentów konsumentów, którzy mają wspólne cechy kulturowe i socjodemograficzne oraz tworzenie reklam, które do nich trafią.

2.

a. Marketing różnorodności jest ważny, ponieważ pozwala dotrzeć do różnorodnych grup konsumentów.

3.

c. Aby firma odniosła sukces na każdym rynku, marketing różnorodności powinien koncentrować się na konsumentach. Oznacza to, że docelowi klienci powinni być stawiani na pierwszym miejscu przy wszelkich decyzjach marketingowych firmy, aby zapewnić im satysfakcję i wzmocnić ich lojalność.

4.

d. Uwzględnienie różnorodności w badaniach rynkowych jest dobrym pomysłem, ponieważ może pomóc firmom pozyskać klientów z różnych segmentów populacji, zapewniając lepsze informacje kulturowe i społeczne. Może to ograniczyć mylne założenia oraz zapobiec błędom w public relations i w innych działaniach promocyjnych.

5.

b. Osoby zaznajomione z technologią nie są segmentem w marketingu różnorodności. Jest to segment wyodrębniony na podstawie kryteriów behawioralnych.

8.2 Sprawdź wiedzę

1.

d. Kultura jest opisywana jako zbiór norm społecznych, przekonań i wartości, dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie, a także jako czynnik wpływający na procesy decyzyjne oraz zachowania zakupowe konsumentów.

2.

c. Wartości i postawy nie są przykładami zewnętrznych, a wewnętrznych przejawów kultury.

3.

b. Marketerzy powinni z rozwagą korzystać z symboli jako wyrazów kulturowych, gdyż mogą one nieść różne znaczenia w zależności od kultury.

8.3 Sprawdź wiedzę

1.

c. Według amerykańskiego spisu powszechnego z 2020 r. populacja latynoska jest największym segmentem wielokulturowym w Stanach Zjednoczonych.

2.

b. Akulturacja to złożony proces, w którym rodzinne wzorce kulturowe danej jednostki ulegają zmianie w wyniku bezpośredniego, stałego kontaktu z inną kulturą.

3.

a. Aby osiągnąć sukces, konieczne jest nawiązanie kontaktu z każdą grupą demograficzną. Potrzebne jest zrozumienie tożsamości kulturowej oraz specyfiki każdego segmentu populacji.

8.4 Sprawdź wiedzę

1.

d. Marketing socjodemograficzny stanowi integralną część marketingu różnorodności. Opiera się on na zmiennych społecznych i demograficznych.

2.

a. Dla marketerów koncentrowanie się na społecznym doświadczeniu związanym z przynależnością (akceptacja, wsparcie i integracja) jest sposobem na dotarcie do rosnącej liczby konsumentów LGBTQIA+.

3.

d. Wszystkie powyższe kroki są przydatne.

4.

c. Wybieraj podejście, które gwarantuje, że działania firmy oddają autentyczność i inkluzywność, w tym współpracę lub zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, zamiast korzystania z aktorów czy modeli pełnosprawnych.

5.

b. Prognozuje się, że wydatki konsumentów będą nadal zdominowane przez pokolenie boomersów.

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/marketing-podstawy/pages/1-wprowadzenie
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/marketing-podstawy/pages/1-wprowadzenie
Cytowanie

© 25 paź 2024 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.