3.1 Sprawdź wiedzę
c. Kompleksowe zachowania nabywcze wiążą się z dużym zaangażowaniem w decyzję o zakupie i postrzeganiem znaczących różnic między markami.
b. Narzędzia marketingowe są generowane przez marketera i składają się z tzw. 4P – produktu, promocji, ceny i miejsca/dystrybucji.
d. Czas zakupu jest wypadkową analizy, która ma miejsce w czarnej skrzynce kupującego. Zosia jest zachęcana do zakupu materaca w konkretnym momencie – podczas weekend – poprzez promocyjną ofertę.
b. Nawykowe zachowania zakupowe charakteryzują się niskim zaangażowaniem w decyzję o zakupie. Klient kupuje zwykle ten sam produkt.
3.2 Sprawdź wiedzę
c. Czynniki sytuacyjne wpływające na zachowania konsumentów to czynniki zewnętrzne, które określają sposób, w jaki konsumenci w danym momencie stykają się z produktem, wchodzą z nim w interakcję i kształtują swoje opinie o nim. Czynniki środowiskowe, takie jak zapach, oświetlenie, muzyka i dźwięk, mogą zachęcać lub zniechęcać do zakupu produktu.
a. Kultura odnosi się do wartości, idei i postaw, które są przyswajane i podzielane przez członków grupy.
b. Poziom bezpieczeństwa i ochrony w hierarchii potrzeb Maslowa odzwierciedla potrzebę zabezpieczenia przed krzywdą fizyczną i psychiczną.
d. Selektywne zniekształcanie to tendencja ludzi do interpretowania informacji w sposób, który pasuje do z góry przyjętych wyobrażeń.
b. Intencja behawioralna (intencja zachowań) w kontekście postawy dotyczy tego, co konsument planuje zrobić – kupić produkt danej marki lub nie.
3.3 Sprawdź wiedzę
a. Małgorzata wykryła różnicę między swoim aktualnym stanem (brak sprawnego samochodu) a stanem pożądanym (posiadanie sprawnego samochodu).
c. Po ustaleniu, że potrzebuje nowego laptopa, Robert szuka więcej informacji na temat różnych urządzeń i ich możliwości.
b. Heurystyka to uproszczony sposób myślenia, który jest wykorzystywany, gdy ludzie podejmują decyzje o zakupie.
c. Wygląda na to, że Kowalscy przeprowadzili już wyszukiwanie informacji i teraz oceniają alternatywy dla nowego samochodu.