Treść rozdziału
Galeria sztuki inwestycyjnej 3U10 to przykład firmy, która intensywnie realizuje zintegrowaną komunikację marketingową, by dotrzeć do swoich klientów. Jej pracownicy na podstawie naukowych metody prognozowania opartych o algorytmy, automatyczny monitoring sieciowych danych o transakcjach, wyszukiwania i pomiaru setek zmiennych opisujących poszczególnych artystów i ich dzieła przewidują, jak będzie się kształtowała przyszła wartość dzieł sztuki. Proponują więc klientom takie obrazy i inne prace, które ich zdaniem mają znaczny potencjał wzrostu wartości. W grę wchodzą nie tylko pojedyncze prace, ale też całe pakiety inwestycyjne.
Ofertą mogą się zainteresować osoby, które chcą zakupiony obraz zawiesić na ścianie, ale też ci, którzy myślą przede wszystkim o tym, żeby nie stracić, np. na inflacji, wykupują więc udziały w kilku pracach, które przechowuje Galeria 3U10. Aby zmniejszyć ryzyko, prace są zmagazynowane w kilku krajach UE. Zawsze jest do nich dostęp, mogą też zostać dostarczone w odpowiednie miejsce. Oprócz ogólnego wsparcia w tworzeniu portfeli inwestycyjnych 3U10 zaangażowana jest także w oparty na blockchainie NFT. Obrazy mają formę fizyczną, ale mogą też uzyskać wymiar cyfrowy i NFT. Choć NFT znane było już wcześniej, choćby w formie szerokiego stosowania blockchainu, to jednak przeniesienie go na rynek sztuki i inwestycji było nowością.
Oprócz intensywnej działalności promującej prace, ofertę inwestycyjną i artystów w sieci za pośrednictwem Instagrama, Facebooka, TikToka, a nawet LinkedIna, organizowana przez 3U10 promocja obejmuje także tradycyjne wernisaże, spotkania ze sztuką. Regularnie odbywają się wystawy, o których klienci informowani są za pomocą maili i SMS-ów. Dodatkowo informacje są rozpowszechniane za pośrednictwem tradycyjnych ulotek wrzucanych do skrzynek pocztowych oraz na plakatach i billboardach. Galeria wystawia także obrazy na charytatywne licytacje, angażując się w akcje społecznie odpowiedzialne.1