Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax
Psychologia

Ćwicz myślenie krytyczne

PsychologiaĆwicz myślenie krytyczne

15.

Ludzie z zaburzeniami psychicznymi byli źle traktowani przez całe wieki. Opisz niektóre wysiłki mające na celu poprawę leczenia psychiatrycznego. Wyjaśnij, dlaczego odniosły one pozytywny skutek lub skończyły się niepowodzeniem.

16.

Zazwyczaj umieszcza się daną osobę w szpitalu tylko wtedy, gdy stanowi bezpośrednie zagrożenie dla siebie lub innych. Opisz sytuację, która spełniałaby te kryteria.

17.

Wyobraź sobie, że jesteś psychiatrą. Twoja pacjentka, Pat, przychodzi do ciebie z następującymi objawami: lękiem i uczuciem smutku. Jakie podejście terapeutyczne zalecasz i dlaczego?

18.

Przedstaw podobieństwa i różnice między terapiami indywidualną i grupową.

19.

Przeprowadzasz właśnie pierwsze, wstępne spotkanie terapeutyczne z klientem, którym jest 45-letni mężczyzna, pracujący singiel uzależniony od kokainy. Pracodawca wystawia mu naganę do akt pracowniczych i zaleca leczenie. Twój klient przyznaje, że potrzebuje pomocy. Dlaczego polecasz mu udział w terapii grupowej?

20.

Lashawn to 24-letnia Afroamerykanka od lat zmagająca się z bulimią. Wie, że ma problem, ale nie chce pójść na psychoterapię. Z jakich możliwych powodów Lashawn waha się szukać fachowej pomocy?

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
Cytowanie

© 12 paź 2022 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.