Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax
Mikroekonomia – Podstawy

Pytania sprawdzające

Mikroekonomia – PodstawyPytania sprawdzające

1.

Czym są zmiany klimatu?

2.

Jakie działania powinny wdrożyć przedsiębiorstwa, aby w możliwie największym stopniu uodpornić się na zagrożenia związane ze zmianami klimatu?

3.

Lotnictwo cywilne to jeden z najbardziej emisyjnych sektorów gospodarki. Używając https://corporate.airfrance.com/en/co2/calculateur, sprawdź ślad węglowy pasażera podróżującego z Warszawy do Paryża.

4.

Zastanów się, jak być odpowiedzialnym konsumentem. Czy w swoich decyzjach konsumpcyjnych masz na względzie dbałość o przyszłość naszej planety? Czy możesz podać przykład, jak Twoje decyzje zakupowe wpływają na działalność przedsiębiorstw?

5.

Zapobieganie dalszym negatywnym skutków zmian klimatycznych jest wyzwaniem dla całej ludzkości, dlatego w zielonej rewolucji może – i powinien – brać udział, starając się zmniejszyć swój ślad węglowy. Oszacuj swój ślad węglowy, wykorzystując to narzędzie. Zastanów się, jak możesz ów ślad obniżyć.

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/mikroekonomia-podstawy/pages/1-wprowadzenie-do-rozdzialu
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/mikroekonomia-podstawy/pages/1-wprowadzenie-do-rozdzialu
Cytowanie

© 12 wrz 2022 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.