Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax
Psychologia

Rozwijaj się

PsychologiaRozwijaj się

38.

Twój przyjaciel pracuje na pół etatu w lokalnym sklepie zoologicznym i coraz bardziej zaczęło go interesować, w jaki sposób psy komunikują się między sobą. Rozważa odwiedzenie miejscowej kliniki weterynaryjnej, by tam obserwować, jak psy zachowują się wobec siebie w poczekalni. Czy po przeczytaniu tego rozdziału uważasz, że jest to dobry sposób na poznanie tych interakcji? Czy masz inną propozycję, która umożliwiłaby zebranie trafniejszych danych?

39.

Jesteś na studiach, dlatego zapewne zwracasz uwagę na uzyskiwane oceny. Kiedy chcesz dowiedzieć się, jaka jest relacja między uzyskaną średnią ocen ze studiów a powodzeniem w późniejszym życiu, to jaką metodę wybierzesz i jakich zasobów będziesz potrzebować, by przeprowadzić takie badanie?

40.

Zastanów się nad postępami, jakie poczyniło nasze społeczeństwo dzięki badaniom z udziałem zwierząt. W jaki sposób ty, twój przyjaciel lub członek twojej rodziny skorzystaliście osobiście z efektów tego typu badań?

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
Cytowanie

© 12 paź 2022 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.