Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax
Psychologia

Rozwijaj się

PsychologiaRozwijaj się

21.

Czy uważasz, że obecnie osoby z zaburzeniami psychicznymi są stygmatyzowane? Dlaczego tak lub dlaczego nie?

22.

Czy w twojej miejscowości są placówki, które oferują usługi w zakresie poprawy zdrowia psychicznego? Czy byłoby dla ciebie komfortowe poszukać pomocy w jednym z tych obiektów? Uzasadnij odpowiedź.

23.

Jeśli przed tobą stoi wybór terapeuty uprawiającego jedną z metod przedstawionych w tym rozdziale. Jakiego rodzaju terapeutę wybierzesz i dlaczego?

24.

Twoja bliska przyjaciółka zwierza ci się, że martwi się o swoją kuzynkę. Kuzynka nastolatka ostatnio ciągle wraca do domu po ustalonej godzinie, w dodatku chyba pod wpływem alkoholu. Jaki rodzaj terapii twoim zdaniem byłby najlepszy dla dziewczyny? Dlaczego tę właśnie metodę podpowiesz swojej przyjaciółce?

25.

Jakie są ośrodki leczenia uzależnień i nałogów w twojej okolicy i jakie rodzaje usług zapewniają? Czy któryś z nich uważasz za wart polecenia znajomemu lub członkowi rodziny, który ma problem z nadużywaniem środków odurzających? Uzasadnij dlaczego.

26.

A jakie jest twoje podejście do podjęcia terapii? Czy impulsem do szukania leczenia byłyby dla ciebie uciążliwe objawy lub problemy z funkcjonowaniem w życiu? Uzasadnij dlaczego. W jaki sposób według ciebie twoje przekonania kulturowe i/lub religijne wpływają na twoje zdanie o interwencji psychologicznej?

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
Cytowanie

© 12 paź 2022 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.