Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax
Psychologia

Ćwicz myślenie krytyczne

PsychologiaĆwicz myślenie krytyczne

13.

Wyobraź sobie, że zaraz po zażyciu leku hamującego aktywację układu współczulnego znajdujesz koło nogi jadowitego węża. Co na temat twojego doświadczenia w takiej sytuacji przewiduje teoria Jamesa-Langego?

14.

Dlaczego nie można wyciągnąć wniosków przyczynowych dotyczących zależności między objętością hipokampa a zespołem stresu pourazowego?

15.

Jak zwolennik teorii pobudzenia mógłby wyjaśnić wizytę w parku rozrywki?

16.

Uczelnie często stosują pewien system nagród dla poprawy zachowań adaptacyjnych. Dlaczego może to niekorzystnie wpływać na studentów wewnętrznie zmotywowanych do nauki? Jakie konsekwencje edukacyjne będzie miało potencjalne zmniejszenie motywacji wewnętrznej do danego zadania poprzez zastosowanie nagród?

17.

Mimo że przeprowadzono wiele badań na temat rozwoju orientacji seksualnej u ludzi, ich wiarygodność jest krytykowana przez osoby, które twierdzą, że grupy osób biorących udział w badaniach nie są reprezentatywne. Czy, twoim zdaniem, obawy te mogą być uzasadnione?

18.

Nie ma rzetelnych naukowych dowodów na to, że terapia konwersyjna osób homoseksualnych rzeczywiście działa. Jakie dowody przekonałyby cię, że dana osoba skutecznie zmieniła swoją orientację seksualną?

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
Cytowanie

© 12 paź 2022 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.