Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax
Psychologia

Rozwijaj się

PsychologiaRozwijaj się

27.

Jaka jest twoja osobista definicja uczenia się? Jak twoje objaśnienie tego procesu ma się do definicji uczenia się przedstawionej w tekście?

28.

Jakich czynności udało ci się nauczyć dzięki procesowi warunkowania klasycznego? Co zawdzięczasz warunkowaniu sprawczemu, a co uczeniu się przez obserwację? Jak wyglądała ta nauka?

29.

Czy potrafisz podać przykład ze swojego życia, w jaki sposób warunkowanie klasyczne wywołało pozytywną reakcję emocjonalną, np. poczucie szczęścia lub rozemocjonowanie? A może masz także przykład negatywnej reakcji emocjonalnej, np. strachu, lęku lub gniewu?

30.

Wyjaśnij różnicę między wzmacnianiem negatywnym a karaniem i podaj kilka przykładów każdego z nich na podstawie własnych doświadczeń.

31.

Pomyśl o jakimś swoim zachowaniu, które pragniesz zmienić. Jakiego kształtowania zachowania, a konkretnie wzmocnienia pozytywnego, możesz użyć, aby zmienić swoje zachowanie? Co stanowi dla ciebie wzmocnienie pozytywne?

32.

Czego udało ci się nauczyć dzięki obserwacji kogoś innego?

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/psychologia-polska/pages/1-wprowadzenie
Cytowanie

© 12 paź 2022 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.