Przejdź do treściPrzejdź do informacji o dostępnościMenu skrótów klawiszowych
Logo OpenStax
Marketing - Podstawy

A na koniec — studium przypadku

Marketing - PodstawyA na koniec — studium przypadku

E. Wedel

E. Wedel to jedna z najstarszych i najbardziej znanych polskich marek czekolady i wyrobów cukierniczych. Firma ma długą tradycję i jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze oraz historii. Została założona w 1851 r. przez Karola Wedla i jest symbolem polskiej tradycji cukierniczej.

Wedel oferuje szeroki asortyment słodyczy, które stały się kultowe i są dobrze znane w polskich domach – od czekoladek, przez Ptasie Mleczko, po Torcik Wedlowski. Firma Wedel korzysta z różnych sezonowych i okolicznościowych edycji swoich produktów, takich jak świąteczne wersje czekolad czy pralin.

W ramach działalności promocyjnej i obecności w mediach społecznościowych Wedel aktywnie angażuje się w kampanie, które wzbudzają nostalgię i uczucia związane z polską tradycją. Marka jest obecna na platformach takich jak Facebook, Instagram i Twitter, gdzie angażuje swoich konsumentów i promuje nowe produkty.

W kontekście innowacji produktowych Wedel nierzadko wprowadza na rynek nowe wyroby, które są odpowiedzią na aktualne trendy i preferencje konsumentów. Może to obejmować nowe smaki Ptasiego Mleczka, sezonowe warianty czekolad czy też współpracę z innymi markami w celu stworzenia wyjątkowych produktów.

Podsumowując: Wedel jest dobrym przykładem firmy, która wykorzystuje w promocji historię marki, dba o rozpoznawalność produktów i prowadzi działania marketingowe ukierunkowane na budowanie długotrwałej relacji z konsumentami.

Pytania do studium przypadku

1.

Znajdź w internecie przykład kampanii promocyjnej marki E. Wedel i zobrazuj za jej pomocą proces komunikacji.

2.

W jaki sposób producent czekolady może wykorzystać poszczególne elementy zintegrowanej komunikacji marketingowej?

3.

Wyobraź sobie, że E. Wedel wprowadza na rynek Ptasie Mleczko o smaku poziomkowym. Zaprojektuj przekaz.

4.

Jaki rodzaj odwołania należy zastosować w przypadku nowego smaku Ptasiego Mleczka?

Cytowanie i udostępnianie

Ten podręcznik nie może być wykorzystywany do trenowania sztucznej inteligencji ani do przetwarzania przez systemy sztucznej inteligencji bez zgody OpenStax lub OpenStax Poland.

Chcesz zacytować, udostępnić albo zmodyfikować treść tej książki? Została ona wydana na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) , która wymaga od Ciebie uznania autorstwa OpenStax.

Cytowanie i udostępnienia
  • Jeśli rozpowszechniasz tę książkę w formie drukowanej, umieść na każdej jej kartce informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/marketing-podstawy/pages/1-wprowadzenie
  • Jeśli rozpowszechniasz całą książkę lub jej fragment w formacie cyfrowym, na każdym widoku strony umieść informację:
    Treści dostępne za darmo na https://openstax.org/books/marketing-podstawy/pages/1-wprowadzenie
Cytowanie

© 25 paź 2024 OpenStax. Treść książki została wytworzona przez OpenStax na licencji Uznanie autorstwa (CC BY) . Nazwa OpenStax, logo OpenStax, okładki OpenStax, nazwa OpenStax CNX oraz OpenStax CNX logo nie podlegają licencji Creative Commons i wykorzystanie ich jest dozwolone wyłącznie na mocy uprzedniego pisemnego upoważnienia przez Rice University.