Cool Down
Han has a budget of $25 to buy grapes. Write inequalities to represent the number of pounds of grapes that Han could buy in each situation:
Grapes cost $1.99 per pound.
Compare your answer:
Answer:
Grapes cost $2.49 per pound.
Compare your answer:
Answer:
Grapes cost $ per pound.
Compare your answer:
Answer: